EN | Fa   
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
اینجا هستیدSkip Navigation Links
آزمایشگاه جوش


آزمایشگاه جوش شرکت سازه آزمون فولاد از سال 1385 فعالیت خود را با هدف ارائه خدمات بازرسی و کنترل کیفیت جوش در پروژه های صنعتی و ساختمانی آغاز نمود. ارائه خدمات دقیق , سریع با گزارشهای کامل و مدون از ویژگیهایی بود که باعث پیشرفت و شهرت سریع این شرکت در کشور و پروژه ها گردید.
تخصص و تعهد بالای پرسنل متخصص این شرکت باعث شد تا شرکت STS بعنوان شرکتی بیطرف و صادق در ارائه گزارشات آزمایشگاهی در مراجع و مراکز مختلف مورد تقدیر و تحسین قرار گیرد.
استفاده از روش های نوین در این زمینه همچون پیاده سازی و طراحی نرم افزار تخصصی بازرسی جوش در صنعت ساختمان که تا کنن هیچ گونه نمونه و مشابه داخلی برای آن وجود نداشته این توانایی را به دفتر فنی این شرکت داد که توانایی کنترل پروژه های بازرسی را تا 40 پروژه در روز افتخار دفتر فنی این شرکت گردد.
این نرم افزار که با همکاری متخصصین نرم افزار و اینترنت بر روی شبکه قرار دارد امکان ارسال و دریافت گزارشات و تصاویر بازرسی را همزمان در سراسر کشور و به صورت آنلاین برای بازرسی و مدیران شرکت و کارفرمایان محترم ایجاد می نمود.


از دیگر مشخصه های شاخص واحد بازرسی جوش این شرکت استفاده از تجهیزات و دستگاههای خاص و فوق پیشرفته ای بود که تاکنون توسط هیچ شخص یا شرکتی در پروژه های بازرسی جوش ساختمان استفاده نشده بود.
خرید و استفاده از دستگاههای التراسونیک سه بعدی و بکارگیری تکنولوژی TOFD برای اولین بار در ایران در کنترل جوشهای نفوذی ستونها در ساختمان از دیگر نوآوری های این شرکت در سال 1385 بود.

در حال حاضر این شرکت علاوه بر ارائه خدمات بازرسی و کنترل کیفیت جوش در پروژه های صنعتی همچون خطوط لوله , مخازن ذخیره سوخت , مخازن تحت فشار , خطوط ریلی شهری و بین شهری , قطعات خودرو با داشتن سوابق درخشان و رضایتنامه های کارفرمایان قبلی آماده فعالیت در کلیه پروژه های نفتی و گازی پالایشگاههای , پتروشیمی ها و صنایع پایین دستی آنها را دارا می باشد.


همچنین بخش بازرسی سازه این شرکت نیز با داشتن مجوزها و پروانه های لازم در زمینه ارائه خدمات بازرسی جوش و صدور تائیدیه و گزارش جوش آماده همکاری با ارگانها و سازمانهای و اشخاص فعال در زمینه ساختمان بوده و توانایی استقرار سیستم های کنترل کیفیت و بازرسی جوش را با داشتن تجربه کاری بیش از 800 پروژه از سال 1385 دارا می باشد. استفاده از بازرسین و متخصصین رشته های متالورژی و جوش در کنار مهندسین سازه و عمران توانسته است تلفیق دو تخصص مهم در زمینه ساخت سازه را در کنار هم در این شرکت بوجود آورد تا بتوان با تجهیزات کامل و دانش خوب نتخصصین تضمین کیفیت مقاومت و استحکام یک ساختمان یا برج مسکونی را از شرکت STS انتظار داشت.


متاسفانه وجود خطر حتمی و همیشگی زلزله در ایران و نیز سنتی بودن ساخت سازه ها در بعضی از کارخانجات و کارگاههای ساخت باعث لزوم و نیاز استقرار سیستم های بازرسی و نظارت جوش درکلیه مراحل تولید یک اسکلت فلزی شده است. دقت در تلرانس های ساخت و حصول اطمینان از اجرای صحیح پارامترهای جوشکاری به عنوان یکی از روش های اتصال فولاد در ساختمان توسط متخصصین این شرکت کنترل و در نهایت سلامت و صحت کارایی یک ساختمان مورد تایید قرار می گیرد.این شرکت به عنوان اولین و تنها شرکت دارای آزمایشگاه تخصصی جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد و با داشتن دستگاه مخصوص انجام آزمایش خمش و کشش میلگردهای جوشکاری شده به روش سربسر فرجینگ ساخت کشور ژاپن و نیز دستگاه مخصوص انجام آزمایش التراسونیک ( التراسنیک دو بعدی و سه بعدی) میلگردهای جوشکاری نوک به نوک خمیری شده ؛ آماده ارائه خدمات آزمایشگاهی و تست با ارائه تائیدیه و گزارش رسمی جهت کارفرمایان و پیمانکاران پروژه های ساختمانی در حال استفاده از فن آوری نوین جوش فورجینگ سر به سر میلگرد حرارت فشار با گاز اکسی استیلن می باشد .تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت سازه آزمون فولاد می باشد